F-8E Crusader 1/72
Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.
Tycker det ser rätt bra ut jag.
Sen att man kladda lite där det inte kommer att synas spelar ju kvitta.
Ser bra ut. Håller med Tunnan, man ser inte så mycket av insidan i slutändan så lite kladd gör inget. Väntar med spänning på fortsättningen.
Har börjat fundera på vad jag ska använda som vikter, aldrig behövt göra det förut men jag är väldigt säker om att jag kommer behöva det nu, inte heller säker på vart bästa stället är för någon vikt. ovanför främre landningsstället kanske? Den vita färgen slutar där. 
Jag har några tennfigurer som jag brukar använda som nosvikter. Klipper av ett huvud, en lem eller två och petar in där fram när det behövs.
Kolla om du kan få tag i såna där vikter som man använder till att balansera motorcykelhjul, d eär ganska mjuka och är lätta att dela på med en avbitare så att de får plats.
okey, bra tips! Vad är bästa sättet att få vikterna att sitta fast? 

#4, #5, #6: Fast kom ihåg risken för blypest/tennpest.
Länk: Inte kul alls..
jag läste det där och jaa det verkar inte särskilt roligt
Man kanske ska försöka hålla sig borta från metaller.. Skulle det gå att använda glaskulor och häftmassa kanske? 

Det kanske fungerar. 
ja det känns som att det borde det, glas är ju rätt tungt ändå 
#9 Ett par galvade muttrar av lämplig storlek tillsammans med häftmassa eller vitlim fungerar kanon. Bör ej föreligga någon pestsmitta heller 
Det borde inte vara nåt problem att få tag i
Bra början med intressanta kommentarer.
Värd på Pyssel och medarbetare på Pärlpyssel.
Mina figurer: http://parlkonst.se/
Emo, ägare till Emos Shop sen 1973
