Jag har testat olika tekniker och diorama designstilar sedan länge. Har tränat på den "skadade spridda" looken och bilskadad look. Har inte kunnat bestämma om ett eventuellt diorama-utseende men arbetat med variationer (minst två). Fortfarande ett pågående arbete … Låt mig veta vad ni tycker hittills!
Charles King
-----------------------------------------
Mitt användarnamn på Facebook: 'One-Step-further'
Mitt användarnamn på Instagram: 'inscale_miniatures'
Yo! Fantastiskt verkligt, riktigt riktigt snyggt gjort! Bästa jag sett på länge:) /Erik
Ser bra ut, tycker jag. Kanske aningen makabert men jag tycker det borde finnas några förbrända kroppar? Något som är ganska framträdande på de bilder man brukar få se.
Janne Nilsson
"Bet Kinder bet, morgen kommt der Schwede.
Der Schwede der kommt mit dem morgenstern,
Er frist die kleine Kinder gern."
Hej Janne. Jo. Ibland. Men denna är framtagen av verkliga händelser som det var ingen kroppar. Om det var, då har de taget bort eller hade inte tagen bilder på just de området det fanns döda kroppar. Men det skulle också passa bra i detta Diorama. :)
Charles King
-----------------------------------------
Mitt användarnamn på Facebook: 'One-Step-further'
Mitt användarnamn på Instagram: 'inscale_miniatures'
Väldigt läckert, med många fina detaljer.
NO DAY SHALL ERASE YOU FROM THE MEMORY OF TIME
Virgil