På blocket

Hade nog vart intresserad om den inte var motoriserad, lite misstänksam mot sånt, brukar vara på bekostnad av annat
Värd för Knivtillverkning & Slöjd iFokus
Fast rätt läckert där motorn driver alla fyra propellrarna.

Jo, men hur stora propellrar? på såna här brukar det vara överdimesionerat så det ser groteskt ut på undersidan, hade en gång en Yamato som drevs av en gummimotor med en jättestor propeller där bak, den var hemsk
Värd för Knivtillverkning & Slöjd iFokus

Urk, det är en sån där hiskelig "LEE" modell. Kinesisk piratkopia (snott från Tamiya?). De ser ut som vältuggade tuggummin, usla!
Hasse - Medarbetare på Modellbygge iFokus
Tror att det är en kopia på Otaki's 1/400 enterprise. Jag byggde den delvis. Gick väl åt en tandkrämstub med spackel innan jag tröttnade.
Nä, Lee modeller är nog inte de bästa alltid, men en del funkar att bygga!
Min granne har en sån här och den är ju rätt stor, men han ville ha mer för sin. Får väl visa den här annonsen och pruta lite! 
Håkan, medarbetare på Modellbygge iFokus!