Modellbygge iFokus

Modellbygge

Etikettallmänt
Läst 1057 ggr
Annette
0

Stort paket...

Idag har jag varit och hämtat ett stooort paket som innehåller modeller. Det räcker till många, för jag hoppas att inte min make skall ha alltihop…

Ante018
0
#1

Bilder är ett krav.. det vet duCool

Annette
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#2

Jadu, Henke, det var inte det lättaste. Han vaktar lådan som en hök. Detta var det enda jag lyckades få.

kurre-93
0
#3

det va inte dåligt med modeler du!!Penga mun

[Tunnan]
0
#4

Mmmm, vill ha - vill ha - vill ha Räcka ut tungan

gigabyte
0
#5

jag säger som tunnan VILL--HA vad med mums mums

Azgaron
0
#6

Va' kul! Har det kommit nu, det stora paketet från andra sidan pölen?! Mumma!

Azgaron

Håkan, medarbetare på Modellbygge iFokus!

 

MatteV
0
#7

O.o vill….. ha…… å ….. bygga……. xD om man kunde få tag på ett sånt paet *drömmer mig bort*

ElLobo
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#8

#2: Jag misstänker att han numera sover med armarna runt lådan. Om de nu räcker till …

Azgaron
0
#9

Aha, det är därför han inte är här å skriver! Flört

Azgaron

Håkan, medarbetare på Modellbygge iFokus!

 

Annette
0
#10

Han är på jobbet. Måste ju tjäna mer pengar för att köpa ännu mer modeller Flört. Vi kommer snart inte in i huset, modeller överallt.

Tror ni det går att förhandla med honom, att om han säger upp prenumerationen på GP så får han använda de pengarna till modeller i stället? Den där tidninger går ju ändå rakt ner i pappersåtervinningetn troligen oläst.

Jag behöver lite äkenskaplig rådgivning i den frågan. Jag tror ni kan ge mig bättre råd i just detta ämne än de kan på Relationer iFokus ;)

ElLobo
0
#11

#10: Inga problem! Jag har ju lovat ställa upp! Ställ bara undan lådan till mig, så ska jag plocka med både den och lite annat från hans hobbyrum. Då får du ju in skräpet där istället. Både det vanliga och Stefan … Flört 

Och tidningen och nyheter kan han väl läsa på nätet. Han har ju inget för sig på nätterna i alla fall.

Annette
0
#12

#11. Problemet är att jag inte hittar lådan. Jag tror faktiskt att han tagit med den till jobbet. Däremot hittade jag en Guldnougat  när jag städade sovrummet. Den är det inte mycket kvar av ;) Inte npg med att han har modellgömmor, han har godisgömmor också. Är ni likadana?

ElLobo
0
#13

#12: Nu förstår jag inte alls vad du menar! 

ElLobo
0
#14

Är det inte mysigt med chipssmulor och mosade chokladbitar i sängen?

Annette
0
#15

#14. Jag hittade mest dammråttor under sängen.

ElLobo
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#16

#15: Akta så de inte hugger efter dig!

Nore
0
#17

  #12. Ja vet en till som tycker om godis, men jag säger inte vem det är som brukar hänga på fiket vissa dagar, men jag vet vem detta ärOskyldig   Så jag skulle nog lägga tillbaka Guldnogaten o inte missunna honom den.  HIHIHI

ElLobo
0
#18

#17: Aha, spionen lägger pussel!

Annette
0
#19

#17. Den Guldnougaten ligger i min mage sedan länge Glad.
På tal om fiket, så jag där endast pga att jag vill gynna de lokala småföretagarna. Man får ju offra sig och trycka ner en och annan semla och köttbullemacka så de inte tvingas slå igen.
Nore, du borde också ta ditt ansvar ;)

Nore
0
#20

#19. Jag har varit där nogon enstaka gång som du vet.  Att stödja lokala företag det gör jag på mitt sättOskyldig