# Az 1/48 J-29 Tunnan
Author: Hogge38

De flesta av er vet säkert redan att Az Tunnan är ett missfoster men en helt ny framdel och huv är på gång från rebellen så det blev trots allt ett köp men dyr kommer den att bli ![Guld i mun](http://modellbygge.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-money-mouth.gif "Guld i mun"). Den kommer dock göra sig väldigt fint brevid Lansen som jag fick se färska bilder på idag ![Tungan ute](http://modellbygge.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute").

## Comment 1
Author: Hogge38

Här är kroppshalvorna och den markerade ytan är det som ska ersättas med en ny del enligt Rebell hobby.

## Comment 2
Author: Hogge38

Här är bla. vingarna.

## Comment 3
Author: Hogge38

En hel del resin följer med. Cockpit kommer dock att ersättas med en ets.

## Comment 4
Author: Hogge38

Här är den hemska huven, också den kommer att ersättas med en ny vakumformad huv.

## Comment 5
Author: Hogge38

Dekalerna ser fina ut ![Glad](http://modellbygge.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 6
Author: Hogge38

Som sagt det blir många delar som åker i papperskorgen och ersätts med nya. Jag hoppas Az håller tassarna borta från Svenska plan i framtiden så vi slipper se såna här hemskheter. Här är Maestros fina ets till bla cockpit.![Glad](http://modellbygge.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 7
Author: Jonsson9

Hej! Är där någon skillnad på AZ 4834 och 4856? Vänlig hälsning Martin
