# Tamiya 1/350 Missouri + Tom's Iowa-konvertering
Author: denstore

Måste ha plats för mer modeller, så en av mina Missouris får bli till salu. Det är Tamiyas modell, plus ett resinset för att konvertera henne till systerskeppet Iowa.

Min tanke på pris var 450kr för modellen, och 400kr för konverteringen. Vill någon ha bägge, så blir det paketpris på 750kr.

## Comment 1
Author: starhawk

Skulle väldigt gärna vilja ha den Missourin men jag har också platsbrist!

## Comment 2
Author: denstore

Kollade precis igenom lådan, och insåg att jag hade uppdaterade torn i resin och vitmetall. Slänger in det setet till salu också, men höjer bara med en 50-lapp för storpaketet. Alltså 800kr.

Skulle också kunna tänka mig att byta mot något annat kul, t.ex. Tamiyas Mogami, någon av Aoshimas kryssare. Eller något annat. Självklart med möjlighet till pengar i mellan åt endera hållet, beroende på vad bytesobjektet är.

## Comment 3
Author: denstore

Efter att ha ransakat mina mina modeller, så inser jag att jag nog aldrig kommer att bygga HobbyBoss 1/350 Arizona med GMMs fotoets till. Säljes för 600kr.
