# 32 Ford Roadster 3-Window
Author: [Borttaget]

Har är ett till av mina byggen + damm

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Och här är min 56 chvrolet bel air

## Comment 2
Author: Proosen

Välkommen Timtso!

Kul med lite mera kromblänk här på siten. Bygger själv mest bilar men känner mig lite ensam ibland.

Vasa, där har jag varit ett par gånger. Fast det är länge sedan nu. Hade en släkting som bodde Sundsvall och då tog vi båter över till Vasa ett par gånger. Fast det var på 70-talet så jag har nästan glömt hur det var. Sjösjukt har jag för mig ![Förvånad](http://www.modellbygge.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")

Niclas

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Tycker bilar är roligare sitter just nu me en Chevrolet SS

## Comment 4
Author: Proosen

Vilken Cheva blir det, SS stod det på många bilar från dem när det begav sig? Impala, Chevelle, Nova och säkert någon mer utöver det.

Själv ska jag sätta tänderna i en '67 Impala 427 SS framöver och sen väntar jag ivrigt på en ny Impala framöver. Det ska komma en 66:a och då kan man få till Impala från 58 till 67 i en följd, mums!

Niclas

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Det blir vell en Camaro SS min pappa har en kista ut i garaget med gamla karosser och annat smått och gott. Taket var lite sönder på det så jag kapade bort det och spacklade lite garnn.

## Comment 6
Author: Proosen

Aha!

Camaro är ju inte fel, särskilt generation 1 från 67 till 69.

Niclas
